Siatka leśna ogrodzeniowa to siatka wykonana z mocnego materiału odpornego na rozrywanie i rozciąganie. Jest odporna na warunki atmosferyczne i nie ulega korozji dzięki dodatkowej warstwie ocynku. 

W jakich przypadkach sprawdzi się siatka ogrodzeniowa? 

Siatkę ogrodzeniową leśną wykorzystuje się przy ogradzaniu sadów, działek, obszarów rolnych, parków, autostrad i terenów rekreacyjnych. Sprawdzi się również znakomicie do tymczasowego ogrodzenia placu budowy. Stanowi doskonałe zabezpieczenie przed atakami zwierzyny, np. saren, dzików, jeleni i zajęcy. 

Gryzonie niszczą Twoją posesję? Zajrzyj do artykułu: Jak ochronić posesję i balkon przed zniszczeniem przez gryzonie oraz ptactwo i dowiedz się, jak temu zaradzić!

Małe czy duże oczka?

Siatka ogrodzeniowa leśna występuje w różnych wariantach wymiarowych. Siatka ogrodzeniowa małe oczka, siatka ogrodzeniowa duże oczka – w zależności od potrzeb klienta. Te o małych oczkach są bardziej wytrzymałe i odporne na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Jednak siatki zarówno o małych, jak i dużych oczach są tanie i łatwe do zamontowania. Wyglądają estetycznie i nie ingerują w naturalny krajobraz. 

Jaką wysokość wybrać?

Jeśli budynek, który chcesz ogrodzić jest zaskakująco wysoki bądź niski, nie musisz się martwić. Siatki ogrodzeniowe mają różne wysokości – siatka ogrodzeniowa wysokość 2m, siatka ogrodzeniowa wysokość 1,5m czy siatka ogrodzeniowa wysokość 1m. 

Z powłoką ochronną czy bez?

W przypadku leśnych siatek ogrodzeniowych, zdecydowanie lepiej sprawdzą się te z powłoką ochronną. Są bardziej wytrzymałe, nie ulegają szybkiej korozji i mają długą żywotność, co jest ważne w przypadku ogradzania np. autostrad. Jeśli siatka ma być stałym, a nie tymczasowym rozwiązaniem, znacznie lepiej zainwestować w siatkę z powłoką ocynkowaną bądź PCV. 

Co z montażem?

Montaż siatki ogrodzeniowej jest dość prostym zadaniem jeśli ogrodzenia wymaga prosty teren o konkretnym kształcie geometrycznym. Jeśli jednak mamy do czynienia z terenem nierównym o wyboistym podłożu i nieregularnym kształcie, warto zwrócić się do firmy montażowej o pomoc. 

Samodzielny montaż będzie wymagał od nas posiadania, oprócz siatki ogrodzeniowej, różnych innych akcesoriów, takich jak: słupki, napinacze drutu, druty naprężające, pręty napinające, beton i śruby. Zanim zaczniesz samodzielnie montować siatkę, upewnij się, że posiadasz wszystkie potrzebne do tego narzędzia.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *