Na tak dużych przeszkleniach, z jakimi mamy do czynienia na drzwiach balkonowych lub tarasowych, nie każda dekoracja okienna prezentuje się estetycznie i skutecznie spełnia się pod względem funkcjonalnym. Jeśli taras lub balkon znajdują się od strony południowej, to jest to kolejne utrudnienie, z którym nie poradzi sobie zwykła osłona przeciwsłoneczna. Poszukajmy zatem najlepszych rozwiązań, które doskonale sprawdzą się na przeszkleniach drzwi balkonowych i tarasowych.

Jak wybrać właściwy model osłon na drzwi balkonowe i tarasowe

Wybór osłony okiennej na drzwi balkonowe lub tarasowe nie jest prosty. Muszą one poradzić sobie z takimi przeciwnościami, jak:

  • nadmierne nasłonecznienie
  • przepuszczanie do wewnątrz pomieszczenia zbyt dużej ilości gorącego powietrza
  • wilgoć
  • zagrożenie włamaniem.

Jedna osłona nie poradzi sobie z taką ilością wymagań, dlatego na drzwiach balkonowych i tarasowych warto wykorzystać nie jedno, ale dwa rozwiązania, które będą niezawodnie chronić mieszkanie przed niekorzystnymi warunkami od strony zewnętrznej i wewnętrznej. 

Poznaj bogatą ofertę okien PCV, drewnianych, aluminiowych oraz systemów tarasowych – https://oknawarszawa.pl/!

Jak uzyskać skuteczną izolację termiczną 

Balkon i taras zwiększają komfort mieszkania. Dzięki nim zyskujemy dodatkową przestrzeń na wygodny odpoczynek, ale także miejsce, gdzie możemy stworzyć choć namiastkę atmosfery, jaka panuje w ogrodzie. Jeśli balkon lub taras jest wystawiony na stronę południową, to możemy być pewni, że latem pomieszczenie wewnątrz mieszkania bardzo szybko będzie się przegrzewać, a intensywne światło promieni słonecznych wpłynie negatywnie na jakość życia. Z kolei zimą przez duże przeszklenia ucieka na zewnątrz zbyt wiele ciepłego powietrza. Ominięcie tych niekorzystnych warunków jest możliwe, jeśli na drzwiach balkonowych i tarasowych zamontujesz rolety zewnętrzne. Staną się one nie tylko niezawodną izolacją termiczną. Wybierając wysokiej jakości modele rolet zewnętrznych antywłamaniowych, zapewniasz sobie także bezcenne poczucie bezpieczeństwa.

Jak zyskać wyjątkową dekorację i niezawodną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem

Warto wzmocnić również od wewnątrz ochronę mieszkania przed oślepiającym i gorącym światłem promieni słonecznych. Na dużych przeszkleniach drzwi balkonowych oraz tarasowych idealnie sprawdzają się pod względem praktycznym i estetycznym plisy. Dzięki ich delikatnej i lekkiej strukturze w każdym pomieszczeniu połączonym z balkonem lub z tarasem zyskamy:

  • wyjątkową dekorację 
  • idealnie dopasowującą się do twoich potrzeb osłonę przeciwsłoneczną
  • doskonałą ochronę twojej prywatności.

W takich miejscach jak balkon lub taras mamy do czynienia z niekorzystnymi warunkami, które mogą negatywnie wpływać na kształt i jakość dekoracji okiennych.

Jednak nie musimy się o to martwić, kiedy na dużych przeszkleniach zamontujemy plisy. Ten model osłon przeciwsłonecznych wyróżnia się wysoką odpornością na intensywne działanie promieni słonecznych oraz wilgoci. Plisy nie odkształcają się, a każde zabrudzenie można szybko usunąć w czasie prania ich w wodzie wymieszanej z delikatnym detergentem. 

Jasne i o przyjemnej temperaturze pomieszczenie

Na dużych przeszkleniach drzwi balkonowych lub tarasowych warto zamontować plisy z półprzezroczystego materiału. Dzięki temu nie musimy rezygnować z jasnego pomieszczenia, w którym panuje przyjemna temperatura. Promienie słoneczne pięknie filtrowane przez półtransparentną tkaninę nie oślepiają i nie tworzą cieni. 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *