Solidna konstrukcja oraz efektowny wygląd sprawiają, że ogrodzenia panelowe stanowią coraz popularniejszy sposób grodzenia zarówno przemysłowych, jak i prywatnych posesji. Panele ogrodzeniowe są funkcjonalne, a z ich montażem poradzimy sobie nawet bez profesjonalnej pomocy fachowca. Jak montować panele ogrodzeniowe?

Panele ogrodzeniowe producent i zalety

Wzrost popularności siatek ogrodzeniowych wynika wprost z ich dużej funkcjonalności. Solidna konstrukcja oraz doskonałe parametry wytrzymałościowe materiałów, wykorzystywanych do produkcji paneli, wpływają na trwałość całego ogrodzenia. Należy jednak wybrać produkt od sprawdzonego producenta, aby mieć pewność co do jakości paneli.

Siatki ogrodzeniowe to nowoczesne rozwiązania, pozwalające grodzić tereny o różnym przeznaczeniu i wyglądzie. Co więcej, zakup i montaż paneli jest niedrogi, co pozwala generować duże oszczędności podczas budowy domu czy zabezpieczania terenu magazynu, fabryki czy budynków użyteczności publicznej. Jak samodzielnie zamontować siatki ogrodzeniowe?

1. Przygotowanie podłoża

Konstrukcja ogrodzenia panelowego składa się z paneli oraz słupków. Słupki powinny zostać dobrze osadzone w gruncie, aby zapewnić całemu ogrodzeniu niezbędną stabilność. Teren, na którym zostaną osadzone słupki powinien zostać wcześniej dokładnie oczyszczony z kamieni, roślin oraz ich korzeni. W następnym etapie przygotowań, teren powinien zostać wyrównany.

2. Pomiar w terenie

Ostateczny kształt ogrodzenia powinien zostać wytyczony zgodnie z obowiązującymi granicami działki. Precyzja w wykonaniu tego etapu prac jest niezwykle ważna, ponieważ przystępując do kolejnych działań, utracimy możliwość zmiany kształtu ogrodzenia. Przystępując do wytyczania położenia słupków, należy rozpocząć od umiejscowienia narożnych elementów konstrukcji. Następnie przystępujemy do pomiaru  odległości pomiędzy słupkami przejściowymi, które powinny być rozstawione na szerokość panela ogrodzeniowego.

3. Montaż słupków

Montaż słupków należy rozpocząć od wykopania dołków na głębokość min. 60 cm, w których zostaną umieszczone wsporniki. Następnie tak przygotowane wsporniki należy zalać odpowiedniej klasy betonem (najlepiej półsuchym). Słupki należy wypoziomować do górnej krawędzi ogrodzenia.

4. Montaż paneli ogrodzeniowych

Zgrzewane panele ogrodzeniowe należy przytwierdzić do słupków za pomocą stalowych obejm, które następnie należy ze sobą skręcić, aby zapobiec ewentualnemu demontażowi przez osoby niepowołane. Liczba obejm uzależniona jest od wysokości panela.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *