Każdy pomysł na pokój w Twojej głowie wydaje się nie dość dobry? Wnętrza dla dzieci Cię nie interesują, a salon w stylu angielskim nie do końca Ci odpowiada? Mamy na to świetne rozwiązanie – styl glamour! Każda kobieta marzy o salonie, sypialni lub garderobie w tym stylu. Czym się charakteryzuje i komu się sprawdzi? Podpowiadamy!

Styl glamour – co to znaczy?

Dla niektórych styl glamour może być synonimem kiczu i przepychu, a dla innych to najpiękniejsza wnętrza na świecie. Pomieszczenia w stylu glamour posiadają stylowe, charakterystyczne meble – często pikowane, welurowe i osadzone na błyszczących (złotych lub srebrnych) nóżkach.

Co wyróżnia wnętrze glamour?

Styl glamour to trochę pomieszanie z poplątaniem. Może łączyć ze sobą rzeczy, które na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie nie pasują – na przykład barokowe meble z błyszczącymi powierzchniami. Mieszkania w stylu glamour nie mają określonej palety kolorystycznej, ale jednak najczęściej kojarzą nam się z różem i fioletem, zarówno na ścianach jak i na meblach. Bardzo popularne jest użycie fioletu na obiciu kanapy, najlepiej pikowanej i wykończonej srebrnymi elementami. Wówczas miesza się wyrazistą kanapę z przygaszonymi kolorami ścian. Warto również dobrać dodatki – złoto lub srebro, pod kolor naszych ścian i mebli. Jeśli decydujemy się na szare ściany, lepiej wybrać srebrne dodatki. Jeśli natomiast lawirujemy wokół ciepłych kolorów, warto postawić na złoto. We wnętrzach glamour coraz częściej gości również kolor czarny. Część z nas niestety trochę boi się takiej barwy. Jeśli należycie do tej grupy, koniecznie przeczytajcie artykuł http://bajecznyogrod.com.pl/czarny-kolor-we-wnetrzach-czy-warto-ryzykowac, w którym pokazujemy, że czerń wcale nie jest taka straszna!

Elementy mieszkania w stylu glamour

Ważnymi elementami stylu glamour są oczywiście dodatki, np. wszechobecny blask. Bije on nie tylko z powierzchni, ale także ze zdobionych nóżek, kryształowych żyrandoli, srebrnych ram czy błyszczących poszewek na poduszki. We wnętrzu glamour również świetnie sprawdzają się lustra, najlepiej takie w bogato zdobionych ramach. Ważne są także bibeloty, wazony, patery. Błyszczące i sprawiające wrażenie bardzo drogich.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.