Siatka na gryzonie, to bardzo dobry i prosty sposób na zabezpieczenie elewacji swojego budynku. Jednak przed jej zakupem dobrze poznać kilka informacji, które z pewnością pomogą wybrać właściwy produkt.

Kiedy gryzonie niszczą elewację

Dobrze i solidnie wykonana elewacja nie powinna dawać szans gryzoniom na przebicie się do wewnętrznej warstwy izolacji – jednak to tylko teoria. W praktyce często dochodzi do sytuacji, w których ocieplenie domu nie jest wykonane starannie, co potrafią wykorzystać myszy, które znajdą i wygryzą dla siebie ciepłą norę. Gryzonie na tym skorzystają, ale właściciele budynku już nie. Należy pamiętać, że dziury w styropianie powodują nie tylko utratę ciepła, ale również w bardzo łatwy sposób do muru dostaje się wilgoć. Dlatego, bardzo ważne jest sprawdzać od czasu do czasu elewację budynku, czy aby nie dostały się do niej małe gryzonie.

Najlepszy producent siatki ogrodzeniowej – zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą!

Jak zabezpieczyć budynek przed gryzoniami?

Jeśli gryzonie „oszczędziły” naszą elewację i nie spowodowały większych uszkodzeń, to warto kupić specjalną siatkę na gryzonie. Takie siatki możemy spotkać w wielu wersjach: do kratek wentylacyjnych, drzwiowych czy okiennych. Jednak są i takie, które będą pasowały do zabezpieczenia elewacji. Warto poświęcić czas i pieniądze na siatkę, ponieważ jest to najpewniejszy sposób zabezpieczenia elewacji. Dobrym rozwiązaniem będzie również siatka na gryzonie stalowa lub aluminiowa. Jednak poleca się przede wszystkim te drugie, ponieważ są one giętkie i łatwe w uformowaniu.

Jeśli, zależy nam na tym, by stworzyć zaporę dla gryzoni w naszym ogrodzie, to w takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się siatki hodowlane zgrzewane. Aby taka siatka w zupełności spełniała swoje zadanie, należy ułożyć ją pod warstwą trawy i ziemi na głębokości ok. 10 cm.

Montaż siatki krok po korku

Należy pamiętać, aby na samym początku sprawdzić czy siatka obejmuje od dołu całą płytę styropianową. Dobrze, aby również pokryła ona zewnętrzną ścianę warstwy izolacyjnej. Należy zwrócić uwagę na to, czy ocieplenie wychodzi z fundamentów. Wówczas siatka powinna objąć obszar 40 cm powyżej i 30 cm poniżej gruntu. Ważnym jest prawidłowe wykonanie zabezpieczenia, które jeśli chcemy zrobić dobrze i solidnie, to powinno się je zastosować podczas montażu ocieplenia. Jeśli jednak naprawa ma być ograniczona do dolnej powierzchni płyty styropianowej, to wówczas siatkę należy zamontować tak, by jak najlepiej przylegała ona do ściany, co sprawi, że gryzonie na pewno nie dostaną się do elewacji naszego budynku. Dobrym pomysłem będzie również zagięcie siatki w dół pod kątem prostym, a następnie przymocowanie jej do ściany oraz pokrycie jej tynkiem.

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.