Pufy – na pewno w salonie, może w pokoju dziecięcym, ale czy wyobrażacie sobie je w ogrodzie? Zapewne przychodzi Wam to z trudnością, ponieważ siedziska te nieczęsto można spotkać w ogrodach. Jednak od jakiegoś czasu na rynku europejskim pojawiają się pufy ogrodowe, czyli takie, które odporne są na wiele czynników wynikających z zewnętrznej aury.

Najważniejsze informacje dotyczące puf ogrodowych

Jako że pufy przeznaczone do ogrodu muszą być odporne na wiele czynników atmosferycznych, powinny być wykonane z odpowiednich materiałów. Po pierwsze muszą to być materiały odporne na wilgoć, aby w przypadku nagłej ulewy nie drgać ze strachu, że Twoje pufy ulegną zniszczeniu. Dużą zaletą puf będzie także wodoodporny pokrowiec, najlepiej taki, który można zdjąć i wyprać. Co za tym idzie, ewentualne nadruki na pufach powinny być wykonane z wysokiej jakości farb, które nie zmienią nasycenia barw w przypadku kontaktu z wodą.

Warto również zwrócić uwagę na stabilność pufy ogrodowej. Ogród to zazwyczaj nierówna powierzchnia, zatem warto postawić na pufę, która posiada sztywny, stabilizujący rdzeń. Świetnie spiszą się tutaj pufy walec, które mają dużą powierzchnię przylegającą do podłoża.

Zalety puf ogrodowych

Niewątpliwą zaletą puf jest ich wyjątkowość. Wciąż jest to niespotykany mebel ogrodowy. To nowoczesne rozwiązanie, które poprzez dobór odpowiednich wzorów można dopasować do każdego ogrodu. Pufy to siedziska o niewielkich rozmiarach, zatem zdecydowanie łatwej niż inne krzesła przechowuje się je zimą. Co więcej, zimą można wykorzystywać je w domu. Pufy są zazwyczaj lekkie, co również jest ich zaletą.

Wzory puf ogrodowych

W przypadku tego typu siedziska istnieje bardzo duża gama wzorów do wyboru. Można postawić na gładkie – jednokolorowe – pufy, ale także na różnorodne nadruki. Ciekawym rozwiązaniem są pufy, których nadruk inspirowany jest naturalnymi elementami ogrodu. Wzór przypominający układ deseczek, nadruk wyglądający jak ułożone cegiełki, sterta kamieni czy pieniek drzewa. Te wzory są idealnym rozwiązaniem do ogrodu. Świetnie wpisują się w otoczenie. Dopełniają piękno ogrodu, a zarazem są funkcjonalne.

Pufa na balkon, na taras i gdzie tylko chcesz

Pamiętajmy także, że pufa ogrodowa spisze się świetnie również w innych miejscach, gdzie wystawiona będzie na wpływ warunków atmosferycznych. To idealne siedzisko do postawienia na tarasie, ale także na balkonie. Mowa tu także o małych balkonach, takich, na których inne siedziska się nie zmieszczą.

Poznaj bogatą ofertę niesamowitych grafik i plakatów firmy Posterilla – posterilla.pl!
Kategorie: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Bez kategorii

Jak montować panele ogrodzeniowe? Podpowiadamy!

Solidna konstrukcja oraz efektowny wygląd sprawiają, że ogrodzenia panelowe stanowią coraz popularniejszy sposób grodzenia zarówno przemysłowych, jak i prywatnych posesji. Panele ogrodzeniowe są funkcjonalne, a z ich montażem poradzimy sobie nawet bez profesjonalnej pomocy fachowca. Czytaj więcej…

Bez kategorii

Jakie osłony przeciwsłoneczne na drzwi balkonowe

Na tak dużych przeszkleniach, z jakimi mamy do czynienia na drzwiach balkonowych lub tarasowych, nie każda dekoracja okienna prezentuje się estetycznie i skutecznie spełnia się pod względem funkcjonalnym. Jeśli taras lub balkon znajdują się od Czytaj więcej…

Bez kategorii

Przyszła wiosna – czas na przygotowanie ogródków działkowych

Latem i końcem wiosny, kiedy wszystkie rośliny pną się do życia, a pogoda dopisuje, szczęśliwi właściciele ogródków działkowych, spędzają na nich bardzo dużo czasu. To wystarczający powód, aby zadbać o funkcjonalność ogródka, a także o Czytaj więcej…