Latem i końcem wiosny, kiedy wszystkie rośliny pną się do życia, a pogoda dopisuje, szczęśliwi właściciele ogródków działkowych, spędzają na nich bardzo dużo czasu. To wystarczający powód, aby zadbać o funkcjonalność ogródka, a także o to, aby było nam w nim dobrze. Oto kilka wskazówek, jak to uczynić.

Domek na działce

Jeśli masz na działce domek, to jesteś ogromnym szczęściarzem. To idealne miejsce, aby skryć się podczas letniej burzy. Możesz w nim zamknąć i przechowywać rzeczy, które są potrzebne na działce. Wówczas nie musisz myśleć o każdorazowym wożeniu ich ze sobą. Zanim jednak pozostawisz cenne sprzęty, pamiętaj o tym, że działki znajdują się najczęściej w miejscach dalekich od zabudowy, zatem są pierwszym łupem dla rabusiów.
Nawet w takim, zazwyczaj niewielkim, domku, warto zaaranżować sobie kącik, który posłuży nam za kuchnię, szczególnie, jeśli do domku doprowadzony jest prąd. Co warto mieć na działce? Czajnik, który przyda się do robienia napojów, lampkę, która oświetli domek wieczorem, a dla tych wymagających przyda się także lodówka, która schłodzi napoje latem. Nawet w małych domkach można stworzyć mini kuchnię, świetnie spiszą się do tego meble kuchenne na wymiar, które wpasować można w każdą przestrzeń.

Gdy nie mamy domku

Warto zadbać o budkę lub mini garaż, w którym będziemy mogli przechowywać niezbędne rzeczy. Począwszy od grabi, łopatek i innych sprzętów potrzebnych do uprawy, kończąc na takiej przydatnej rzeczy jak czajnik. Oczywiście pomieszczenie to powinno być zamykane, co zwiększy bezpieczeństwo przedmiotów pozostawionych w środku.

Jeśli do naszej działki nie został doprowadzony prąd – nic straconego. Dzisiejsza technologia daje nam wiele możliwości. Po pierwsze możemy postawić na czajnik turystyczny zasilany bateriami, po drugie, możemy wykorzystać lampki solarne, które nie dość, że są oszczędne to zarazem ekologiczne.

Nie zapominajmy o relaksie

Na działce przebywa się zdecydowanie milej, gdy można się na niej zrelaksować. Nie tylko uprawa, nie tylko dbanie o rośliny, a błogi wypoczynek, najlepiej z dala od miasta, sprawia nam ogromną przyjemność. Stwórzmy zatem miejsce do odpoczynku, gdzie będziemy mogli zatrzymać się z kubkiem lemoniady i książką. Warto postawić na altanę, która będzie idealnym schronieniem nawet przed intensywnym deszczem. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, zaopatrzmy swój ogródek w parasol, który będzie chronić nas przed słońcem, ale także małymi opadami.

Dowiedz się jak niesamowite grafiki i plakaty posiada w swojej ofercie firma Posterilla – posterilla.pl!

Huśtawki, leżaki, pufy ogrodowe – zdecydujmy się na to, co będzie dla nas najbardziej wygodne. Dla tych szczęśliwców, którzy posiadają dwa dorodne drzewa na swojej działce, polecamy hamak – idealne miejsce, by wypocząć! Oczywiście istnieją także rozwiązania z gotowym stelażem, zatem drzewa nie są tu warunkiem koniecznym.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *