Dobrze dobrane ogrodzenie powinno spełniać kilka funkcji. Siatki ogrodzeniowe powinny nie tylko ładnie wyglądać, ale i odpowiednio chronić posesję. Słupki ogrodzeniowe mają nie tylko podtrzymywać konstrukcję, ale też wpisywać się w estetykę otoczenia. Jak zatem wybrać odpowiednie panele ogrodzeniowe? Warto rozważyć dwie podstawowe opcje – ocynkowane i drewniane.

Panele ogrodzeniowe ocynkowane

To rozwiązanie dedykowane tym, którzy na pierwszym miejscu stawiają szczelność ogrodzenia. Wysokiej jakości panele ocynkowane dobrze chronią bowiem nasz dom i jego otoczenie przed nieproszonymi gośćmi – mamy tu na myśli między innymi zwierzęta, które mogą sforsować mniej dokładne ogrodzenia.

Panele ocynkowane dobrze sprawdzą się również wówczas, gdy chcemy ogrodzić dom tak, by jego elewacja czy też znajdujący się przed nim ogród były dobrze widoczne z zewnątrz. Tego typu ogrodzenie jest stosunkowo neutralne wizualnie i nie przesłania widoku. Można je jeszcze lepiej dopasować do otoczenia budynku dzięki temu, że panele są dostępne w różnych kolorach.

Panele ogrodzeniowe drewniane

Alternatywą są panele ogrodzeniowe drewniane, po które często sięgają amatorzy bardziej wyszukanego designu. Tego typu elementy ogrodzenia są wykonywane z różnych drzew, można je więc dopasować do wystroju. Stworzą szczelny parkan, zza którego wścibskie oko nie dostrzeże Cię nawet wtedy, gdy będziesz się opalać przed domem.

Drewniane panele ogrodzeniowe są uważane za bardziej stylowe niż panele ocynkowane. Musisz jednak liczyć się z tym, że przesłonią część elewacji Twojego domu. To także rozwiązanie nieco mniej trwałe – być może będzie więc trzeba częściej wymieniać uszkodzone elementy.

Kategorie: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Artykuły

Jak ochronić posesję i balkon przed zniszczeniem przez gryzonie oraz ptactwo?

Gryzonie, zwierzęta i ptaki bardzo często niszczą to, o co ludzie nieustannie starają się dbać. Dewastują ogródki z warzywami, trawnik, zanieczyszczają balkony – przez nie, ludzka praca może zostać określona jako syzyfowa. W jaki sposób Czytaj więcej…

Artykuły

Rośliny w mieszkaniu – jakie najlepiej wybrać?

Rośliny w mieszkaniu stanowią wyjątkową dekorację, jednocześnie pomagając w oczyszczaniu powietrza i stworzeniu korzystnego mikroklimatu. Pasują zarówno do nowoczesnych aranżacji, jak i do klasycznie urządzonych przestrzeni. Wybór jest spory – możemy bowiem zdecydować się na Czytaj więcej…

Artykuły

Jak wypoziomować słupki ogrodzeniowe i zamontować panele?

Montaż ogrodzenia z paneli to zadanie, z którym powinien poradzić sobie każdy, kto ma choć trochę zacięcia technicznego. O pomoc można zwrócić się także do profesjonalnej firmy. Podpowiadamy majsterkowiczom, jak wypoziomować słupki ogrodzeniowe, a następnie Czytaj więcej…