Dobrze dobrane ogrodzenie powinno spełniać kilka funkcji. Siatki ogrodzeniowe powinny nie tylko ładnie wyglądać, ale i odpowiednio chronić posesję. Słupki ogrodzeniowe mają nie tylko podtrzymywać konstrukcję, ale też wpisywać się w estetykę otoczenia. Jak zatem wybrać odpowiednie panele ogrodzeniowe? Warto rozważyć dwie podstawowe opcje – ocynkowane i drewniane.

Panele ogrodzeniowe ocynkowane

To rozwiązanie dedykowane tym, którzy na pierwszym miejscu stawiają szczelność ogrodzenia. Wysokiej jakości panele ocynkowane dobrze chronią bowiem nasz dom i jego otoczenie przed nieproszonymi gośćmi – mamy tu na myśli między innymi zwierzęta, które mogą sforsować mniej dokładne ogrodzenia.

Panele ocynkowane dobrze sprawdzą się również wówczas, gdy chcemy ogrodzić dom tak, by jego elewacja czy też znajdujący się przed nim ogród były dobrze widoczne z zewnątrz. Tego typu ogrodzenie jest stosunkowo neutralne wizualnie i nie przesłania widoku. Można je jeszcze lepiej dopasować do otoczenia budynku dzięki temu, że panele są dostępne w różnych kolorach.

Panele ogrodzeniowe drewniane

Alternatywą są panele ogrodzeniowe drewniane, po które często sięgają amatorzy bardziej wyszukanego designu. Tego typu elementy ogrodzenia są wykonywane z różnych drzew, można je więc dopasować do wystroju. Stworzą szczelny parkan, zza którego wścibskie oko nie dostrzeże Cię nawet wtedy, gdy będziesz się opalać przed domem.

Drewniane panele ogrodzeniowe są uważane za bardziej stylowe niż panele ocynkowane. Musisz jednak liczyć się z tym, że przesłonią część elewacji Twojego domu. To także rozwiązanie nieco mniej trwałe – być może będzie więc trzeba częściej wymieniać uszkodzone elementy.

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.