Kiedy zbliża się okres świąt Bożego Narodzenia, nie tylko choinki możemy wszędzie zauważyć, ale także i ozdoby, którymi można udekorować drzewka. Na targowiskach, czy w sklepach internetowych, takich jak https://www.e-choinki.pl, mnóstwo jest zielonych drzewek iglastych. Ozdoby natomiast można dostrzec niemalże w każdym sklepie oferującym dekoracje do domu. Jest ich mnóstwo także w dużych marketach takich jak Lidl czy Biedronka. Jeśli jednak chcemy mieć na choince ciekawe i oryginalnie wyglądające ozdoby, możemy wykonać je samodzielnie. Jakie ozdoby choinkowe możemy zrobić własnoręcznie? Podpowiadamy!

Własnoręczne ozdoby choinkowe – proste sposoby na piękną choinkę!

Wbrew pozorom, własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe mogą prezentować się na drzewku naprawdę pięknie. Nie musimy nawet wydawać zbyt wielu pieniędzy, aby zrobić kilka ciekawych dekoracji. Jakie ozdoby będą wyglądały ciekawie na drzewku?

Ozdoby choinkowe z owoców

Pięknie między zielonymi gałązkami będą prezentowały się suszone owoce cytrusowe. Wystarczy jedynie kupić cytrynę, kiwi oraz pomarańczę i pokroić je na paski grubości około pół centymetra. Po wykonaniu tej czynności, wystarczy położyć owoce na kaloryferze i poczekać aż się ususzą. Później wystarczy jedynie nawlec nitkę na igłę i zrobić zawieszkę, przy pomocy której, możliwe będzie zawieszenie cytrusów na choince.

Bombki z szyszek

Kolejnym ciekawym sposobem na stworzenie ozdób choinkowych, jest wykorzystanie szyszek oraz gorącego kleju. Do szerszej części szyszki można przymocować sznureczek lub wstążkę. Szyszkę natomiast wystarczy pomalować np. srebrną farbką lub wykorzystać spray do nadania jej ciekawego koloru. Wykonanie takich bombek jest proste, szybkie i tanie.

Łańcuchy z bibuły

Do wykonania ozdób choinkowych, możemy także wykorzystać umiejętności nabyte jeszcze w szkole podstawowej. Wówczas zapewne większość z nas wykonywała łańcuchy z bibuły. Wystarczy jedynie zakupić dwie bibuły i odciąć po 1 cienkim pasku bibuły z każdej rolki. Końce należy ze sobą skleić i przekładać bibuły naprzemiennie aż do momentu, kiedy jedna z bibuł się skończy. Następnie końce także należy ze sobą sklepić i można rozwinąć piękny łańcuch.

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.