Zastanawiając się, jak zbudować energooszczędny dom, wiele osób decyduje się na rekuperatory. Poznań, Gdańsk, Zakopane – domów wyposażonych w ten system buduje się coraz więcej. Oprócz możliwości kontrolowania przepływu powietrza w budynku, takie rozwiązanie to szereg oszczędności. Ten system to prawdziwe wnętrza z pomysłem. Jakie jednak konkretnie korzyści finansowe przyniesie taka inwestycja?

Rekuperacja – Poznań, Kraków i oszczędności przy ogrzewaniu oraz klimatyzacji

Rekuperatory nie zastąpią systemu ogrzewania ani wydajnego systemu klimatyzacji, ale na oba te układy mają znacznie bardziej pozytywny wpływ niż inne wentylacje. Poznań, Bydgoszcz, Katowice – w dużych miastach rekuperacja staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w nowych domach.

Działanie tego systemu pozwala bowiem zimą wstępnie ogrzać powietrze, co sprawia, że w odpowiednio ocieplonym budynku można zainstalować mniejszy kocioł i grzejniki, niż w domach bez rekuperacji. Zapotrzebowanie budynku na ciepło może zmniejszyć się nawet o połowę!

Rekuperatory pomogą jednak również latem. Wówczas będą lekko schładzać nawiewane do wnętrza powietrze, co sprawi, że klimatyzacja nie będzie musiała pracować z pełną mocą.

Rekuperacja obniża koszty wyposażenia – tańsze okna, drzwi i kominy

Rekuperacja zainstalowana w domu pozwoli jednak również na oszczędności na kilku innych polach. Niepotrzebne będą nawiewniki czy mikrowentylacja w oknach i drzwiach, w związku z czym będzie można pozwolić sobie na tańsze rozwiązania. W domach z rekuperacją można także zrezygnować z komina wentylacyjnego. Ponadto niepotrzebne będą także inne elementy tradycyjnych systemów grawitacyjnych, takie jak chociażby kominki dachowe, których koszt czasami sięga kilku tysięcy złotych.

Jeśli budujesz dom, potrzebujesz także wiedzy o materiałach budowlanych. Znajdziesz ją tutaj: http://bajecznyogrod.com.pl/budowa-domu-bez-jakich-materialow-sie-nie-obejdziesz

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.