Gryzonie, zwierzęta i ptaki bardzo często niszczą to, o co ludzie nieustannie starają się dbać. Dewastują ogródki z warzywami, trawnik, zanieczyszczają balkony – przez nie, ludzka praca może zostać określona jako syzyfowa. W jaki sposób możemy chronić naszą posesję i balkon przed zniszczeniem przez gryzonie i ptactwo? Podpowiadamy!

Wysokie ogrodzenie

Aby chronić naszą działkę musimy przede wszystkim postawić na mocne i trwałe ogrodzenie. Każdy producent paneli ogrodzeniowych zwraca uwagę na sztywność drutu, dzięki czemu zwierzęta nie będą mogły go przegryźć. Jego twardość czyni go bezpieczniejszym rozwiązaniem od tradycyjnych siatek ogrodzeniowych, których druciki sukcesywnie podgryzane mogą utracić swoją ciągłość. Jeśli zdecydujemy się na dość wysokie panele także przeskoczenie nad nimi, będzie dla każdego zwierzęcia problemem. Aby uatrakcyjnić taki rodzaj ogrodzenia, warto wzdłuż niego posadzić żywopłot, a następnie prawidłowo o niego dbać, by zawsze wyglądał pięknie. Pomocne okażą się wtedy z pewnością odpowiednie nożyce, o których piszemy w artykule http://bajecznyogrod.com.pl/elektryczne-nozyce-do-zywoplotu!

Siatka na gryzonie i krety – w trosce o trawnik

Wielkim problemem polskich przydomowych ogródków są dewastujące je krety, a także nornice i inne gryzonie. Warto na etapie sadzenia trawnika zdecydować się na ułożenie pod nim (około 10 centymetrów pod powierzchnią) siatki, która zabezpieczy go przed niszczycielskim działaniem tych szkodników. Sprawdzi się ona także przy rabatkach z kwiatami oraz części ogrodu, w którym hodujemy warzywa – w tych przypadkach musi być zakopana trochę głębiej, żeby nie udało im się podgryzać korzeni. Jeśli nie chcemy niszczyć gotowego ogródka, warto w ziemię wkopać siatkę poprzeczną, to powinno znacznie ograniczyć dostawanie się na działkę tych zwierząt.

Siatka na gołębie i inne sposoby na te ptaki

Szczególnie w dużych miastach, gołębie są wyjątkowo odważne i regularnie przesiadują na balkonach i tarasach bloków. Nie mają także oporów przed regularnym zanieczyszczaniem powierzchni, rurek od balustrady czy płytek. Doprowadzenie do czystości wymaga wiele czasu, a następnego dnia efekt jest bardzo często podobny. Niestety te ptaki są pod ochroną, dlatego jedyne co może człowiek zrobić, to odstraszać je. Doskonałym sposobem jest siatka na gołębie, która dokładnie przymocowana nie pozwoli tym szkodnikom gościć na naszym terytorium.

Kolce na balustradzie

Kolce, które nie pozwolą ptakom siadać na rurkach jak na grzędzie, to ciekawy pomysł. Ich minusem jest jednak to, że mogą bez większych problemów wlecieć na środek balkonu i tam spokojnie spacerować.

Sztuczny kruk

To zwierzę jest naturalnym wrogiem gołębi, dlatego ustawienie dużego sztucznego ptaka na balustradzie naszego balkonu sprawi, że będą one z dala go omijały, aby nie narazić się na pojedynek z większym i silniejszym przeciwnikiem. Mogą jednak przyzwyczaić się do tego widoku i zaryzykować zbliżenie się, a w efekcie czego zrozumieć, że nie ma się czego obawiać.

Dziecięce wiatraczki

Kolorowe, błyszczące i szybko poruszające się na wietrze dziecięce wiatraki to kolejny pomysł na walkę z ptactwem – podczas silnego wiatru będą z pewnością odstraszać strachliwe gołębie. Jednak w bezwietrzne dni na nic się nie przydadzą.

Istnieje wiele sposobów na walkę z ptactwem, jednak zdecydowanie najpewniejszym z nich jest zamontowana siatka na gołębie, która zagwarantuje nam stuprocentową wiktorię.

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.