Coraz częściej właściciele dużych obszarów zastanawiają się jak dopasować siatkę do określonego gatunku zwierząt – nic w tym trudnego. Wystarczy, że przed samym zakupem zapoznamy się z kilkoma istotnymi informacjami, które pomogą nam w wyborze odpowiedniej siatki dostosowanej do konkretnego rodzaju zwierząt.

Rodzaj siatki = gatunek zwierząt

Przed samym zakupem siatki, należy zdobyć jak najwięcej informacji o tym, jakie zwierzęta zamieszkują okolicę, w której mieszkamy. Takich informacji z pewnością udzieli nadleśnictwo. Po ich uzyskaniu powinniśmy dobrać odpowiednią siatkę do określonych gatunków zwierząt:

  • Zające, króliki, sarny, lisy – siatka na te gatunki zwierząt nie musi przekraczać 160 cm wysokości. Jednak powinna być ona odpowiednio zagęszczona od dołu – najlepiej co 5 cm. Druty pionowe muszą mieć średnicę 1,60 mm oraz powinny być rozmieszczone co 15 cm.
  • Dziki – siatka na dziki musi być wykonana z grubszych drutów, czyli minimum 2,00 mm. Proponowany typ siatki to 160/23/15 Medium.
  • Jelenie – siatka na jelenie musi być dosyć wysoka. Najlepiej, aby miała ona 2 m wysokości.

Wymiary siatki

Gdy już zdecydujemy się na konkretną siatkę, to przy jej zakupie możemy spotkać się z jej nietypowym sposobem opisu wymiarów. Wymiar jaki możemy spotkać na siatkach ogrodzeniowych, to np. 160/25/17 – co to oznacza? Pierwszy wymiar to wysokość siatki podany w centymetrach, drugi to ilość drutów poziomych, a trzeci wymiar informuje nas o odstępie między drutami pionowymi podanym w centymetrach. Również warto wiedzieć, że siatki ogrodzeniowe mają trzy typy – Light, Medium oraz Super.

Siatki leśne – doskonały sposób na ogrodzenie terenów leśnych!

Siatka dla zwierząt hodowlanych

Jeśli chcemy ogrodzić teren, na którym znajdują się zwierzęta hodowlane, to najlepiej użyć solidnej siatki, która ochroni zwierzęta przed dzikimi psami lub wilkami. Ponadto dobrym pomysłem będzie zastosowanie tzw. „elektrycznego pastucha”, który dodatkowo ochroni naszą zwierzynę.

Ukształtowanie terenu, a montaż siatki ogrodzeniowej

Jeśli montujemy siatkę ogrodzeniową, to warto ją dostosować do naszego terenu. Na terenach górzystych powinno stosować się siatki o dosyć grubych drutach, jak np. 200/17/15 Super. Gdybyśmy założyli siatkę lekką na takim terenie, to mogłoby to skutkować jej obsunięciem wraz ze śniegiem w czasie wiosennych roztopów.

Jeśli jednak obszarem dominującym są tereny nizinne, gdzie panuje łagodna zima, to wystarczy zamontować siatkę z zagęszczeniem od dołu i do wysokości 50 cm. Natomiast, gdy na takim terenie zima jest bardziej dokuczliwa, to wówczas dobrym pomysłem jest montaż siatki o wysokości 80 cm.

 

Kategorie: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Artykuły

Rośliny stabilizowane – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Roślinami stabilizowanymi są naturalne rośliny, poddane procesowi stabilizacji, w czasie której ich naturalne soki zastąpione zostają specjalnymi preparatami, składającymi się głównie z gliceryny. Dzięki temu roślina jest zakonserwowana, a jej wygląd przez długi czas nie Czytaj więcej…

Artykuły

Dobra jesieni: orzechy laskowe i włoskie

Żyjemy w klimacie, który pozwala nam cieszyć wieloma darami natury. Koniec lata owocuje w soczyste jabłka, a początek jesieni w bogate w zdrowe tłuszcze orzechy. Dzisiaj to właśnie na nich się skupimy. Jakie orzechy rosną Czytaj więcej…

Artykuły

Siatka na woliery – czym powinna się charakteryzować?

Siatka na woliery, to produkt przeznaczony do ogrodzenia części danego terenu przystosowanego dla: kur, kaczek, bażantów, gęsi, indyków, gołębi i innego ptactwa. Tak więc czym sugerować się przy budowie woliery? Jak powinna wyglądać woliera i Czytaj więcej…