Podczas aranżacji nowej sypialni zaraz po zakupie łóżka pojawia się pytanie jaki rozmiar kołdry, a następnie pościeli wybrać. Jest to niezwykle ważne, by dopasować każdy z tych elementów do siebie. 

Dobór odpowiedniego rozmiaru kołdry, a razem z nią pościeli, zależy od materaca, który posiadamy. Dla dzieci, które posiadają mniejsze łóżeczka nie warto sięgać po większą pościel. Może plątać się ona po ziemi i będzie po prostu niepraktyczna. W przypadku łóżek małżeńskich istnieją dwie opcje. Pierwszą z nich jest dobór jednej, dużej kołdry rozłożonej na całą szerokość łóżka. Natomiast drugą jest wybór dwóch mniejszych. Idealna w tym przypadku będzie pościel satyna bawełniana 160×200 z prześcieradłem. Sprawdzi się ona również na większych materacach dla jednej osoby. 

Jakie rozmiary pościeli można znaleźć w sklepie?

W asortymencie sklepów można znaleźć wiele rodzajów pościeli. Można znaleźć różnorodne rodzaje, jednak ich wielkość powinniśmy dobrać do posiadanej przez nas kołdry. 

Pamiętaj, aby dobierać właściwy rozmiar pościeli do rozmiaru kołdry. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dzięki temu unikniemy zawijającej się kołdry. Zarówno za duża, jak i za mała pościel może spowodować splątanie się kołdry. Taki efekt nie tylko będzie niekomfortowy, ale również może wpłynąć na jakość naszego snu.

Standardowe rozmiary pościeli 

Najpopularniejszym modelem pojawiającym się w sklepach jest pościel satyna bawełniana 160×200. Bielbaw posiada wiele kompletów, które sprawdzą się w niejednej sypialni. Ten model pasuje zarówno do łóżek pojedynczych, jak i podwójnych dla osób decydujących się na dwie kołdry. Dla dzieci idealnym wyborem będzie pościel bawełniana 140×200. Jest to klasyczna opcja  idealna zarówno dla mniejszych i większych pociech. Idealne komplety dla dwojga będą mieć odpowiednio 220×200 oraz 200×220 cm.

W tym artykule przybliżyliśmy kwestie doboru odpowiedniego rozmiaru pościeli. Przy wyborze musimy uwzględnić zarówno rozmiar materaca, nasze preferencje, jak i rozmiar wybranej kołdry.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.