Nożyce do żywopłotu zostały zaprojektowane z myślą o pielęgnacji terenów zielonych, parków i ogrodów. Są to idealne narzędzia do żywopłotów średniej wysokości.

Elektryczne nożyce do trawy i żywopłotu – charakterystyka

Mocne spalinowe nożyce do żywopłotu zapewniają dużą swobodę ruchu podczas pracy, podobnie jak akumulatorowe elektryczne nożyce do żywopłotu. Ponieważ są one bezprzewodowe, stanowią pierwszy wybór, jeśli zależy ci na swobodzie ruchów. Różnica polega na tym, że akumulatorowe nożyce do żywopłotu mają cichy silnik i są najlepszą alternatywą do pracy na terenach zielonych w pobliżu miejsc zamieszkania lub ogrodów. Chociaż przewodowe nożyce do żywopłotu oferują nieco większą moc, model akumulatorowy jest cichszy, lżejszy i bardziej przyjazny dla środowiska, a jak wiadomo, ekologia jest teraz niezwykle ważna. Jak żyć w zgodzie z naturą z pewnością dowiecie się przeglądając portal Puffa. Wróćmy jednak do naszych nożyc.

Wskazówki dotyczące prawidłowego użytkowania nożyc do żywopłotu

Wskazówki na temat pielęgnacji ogrodu oraz terenów zielonych znajdziecie na stronie https://wnetrzadlaciebie.com/. Teraz skupimy się jednak na samej obsłudze nożyc do żywopłotu. Aby bowiem praca była efektywna i przyniosła oczekiwane rezultaty, należy przestrzegać niżej wymienionych zasad.

1. Prawidłowa pozycja podczas pracy z nożycami do żywopłotu

Aby prawidłowo i bezpiecznie używać nożyc do żywopłotu, należy ustawić się w pewnej odległości od żywopłotu i przyjąć wygodną pozycję, która będzie również służyć jako bezpieczna podstawa podczas używania narzędzia. Jeżeli używasz elektrycznych nożyc do żywopłotu z przewodem zasilającym, upewnij się, że przewód znajduje się za tobą i nie przeszkadza ci w pracy.

2. Uzyskaj proste cięcia

Jeśli chcesz wykonać proste cięcia, możesz skorzystać z techniki stosowanej przez ogrodników. Używają oni lin, aby zapewnić precyzję cięcia. Użyj dwóch solidnych tyczek i umieść je po obu stronach żywopłotu, przywiąż sznurek lub tak, aby był napięty pomiędzy tyczkami.

3. Cięcia pionowe i poziome

Aby wykonać pionowe cięcie boczne, należy wykonywać ruchy w kształcie łuku i używać ostrzy po obu stronach narzędzia.W przypadku cięcia poziomego należy rozpocząć cięcie z ostrzem ustawionym pod kątem od 0 do 10 stopni i przesuwać je poziomo.

4. Kiedy przycinać żywopłot?

Idealny czas na przycinanie żywopłotu zależy od tego, czy jest to żywopłot formowany czy nie. Przed przycinaniem należy również sprawdzić, czy nie gnieżdżą się w nim ptaki. Przycinanie projektowe lub formujące powinno być wykonane wkrótce po posadzeniu i określeniu kształtu, jaki chcesz mu nadać. Ten rodzaj żywopłotu powinien być częściej przycinany, aby zachować jego kształt. Żywopłoty liściaste należy przycinać zimą po posadzeniu, a żywopłoty zimozielone wiosną. Oba te rodzaje żywopłotów powinny być przycinane w ciągu pierwszych dwóch lat, aby nadać im kształt. Po więcej wskazówek na temat pielęgnacji żywopłotu zapraszamy do artykułu http://bajecznyogrod.com.pl/jak-dbac-o-zywoplot-wszystkie-potrzebne-narzedzia!

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.